Čalounické kurzy

V současné době nabízím čalounické kurzy, které se konají zhruba jednou za měsíc.. Jedná se o 6 dní, které si můžete poskládat dle svých časových možností (např. út, pá v lednu a po, so, ne v únoru). Stanovená délka kurzu je, jak již řečeno výše 6 dní a to od 10 do 16 h., s půl hodinovou pauzou na oběd (13.-13,30). Počet účastníků kurzu na den jsou 2-4 osoby. Kurz je provozován v Praze 9 a stává se tak již 9-ti letou tradicí.

V kurzu se seznámíte s čalounickým nářadím, fixací popruhů, pružin a jejich vývazem, klasickými i moderními metodami čalounění, druhy materiálů a jejich užitím, mírami, střihem a konečným připevněním.

Navrhuji si přinést vlastní "kus nábytku". Levně lze pořídit na blešáku či Aukru atp. Jde mi hlavně o to, aby kurzy byly pestré a vy se naučili co nejvíce. Je lepší když jeden přinese ušák, druhý křeslo art deco, další chaise lounge, někdo židli ke stolu, barovku, čelo k manželské posteli, atypický moderní nábytek, sedačku do auta, roztržený motocyklistický sedák - ničemu se meze nekladou, možností je spousta. Nenaučíte se opravit jenom váš "kus", ale i postup a opravy kolegů. Pro ty z vás, kdo neumějí šít, mám k dispozici 2 šicí stroje, u kterých mi nevadí, když se zlomí nějaká ta jehlička. Po dobu kurzu (pokud není rozdělen do 3 měsíců) si jednotlivé předměty a kusy nábytku můžete ponechat u nás v dílně. Některé opravy trvají déle, jiné kratší dobu. Náplň kurzu je stanovená a naplánovaná, proto se nebojte, když přijdete jen s malou věcí. Ke každému je brán individuální přístup.

Máme velký výběr potahových látek, koženek a kůží.

Budu se na Vás těšit, pracovní oblečení a oběd s sebou :)

 
Cena kurzu je 12.000,- Kč
V ceně není zahrnutý materiál pro Váš soukromý kus a potahová látka dle Vašeho výběru.
 
Pro více informací nás kontaktujte níže.
 
 

Upholstery Courses

We currently offer an upholstery course of 6 days length, where you can choose dates which suit you.
In this course you can learn all about tools, webbing, springs and it's fixing. 
 
Classic and modern upholstery methods,  material types and their use, measurements, cutting and final fixing. You can bring your favourite piece of furniture with you. Whether it is a stool, chair, armchair, sofa or a chaise long. 
 
The ideal number of people are three to five candidates. Courses are held after the personal agreement. 

Price: 12.000,- CZK
The price does not include materials for your piece of furniture, neither the fabric of your choice.
 
For more information, please get in contact below.
 

Fotogalerie: Čalounické kurzy

<< 1 | 2 | 3